کد خبر : ۴٩٢٢٠
تاریخ انتشار : ١۴٠٠/٠٢/٢۵

علی لاریجانی : "دولت من هیچ ربطی به دولت آقای روحانی ندارد"


رئیس سابق مجلس شورای اسلامی و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام برای انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد.


علی لاریجانی : "دولت من هیچ ربطی به دولت آقای روحانی ندارد"

به گزارش پویش نیوز ، علی لاریجانی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و رئیس سابق مجلس شورای اسلامی با حضور در ستاد وزارت کشور، برای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری نام‌نویسی کرد.

علی لاریجانی , انتخابات ریاست جمهوری 1400 , انتخابات 1400 ,

لاریجانی سپس در نشست خبری حاضر شد که برخی محورهای سخنان وی به شرح زیر است:

رئیس سابق مجلس گفت: امام خمینی (ره) یک حکیم بود و رهبران صدر انقلاب با عقلانیت پایه‌های انقلاب را سامان دادند. چرا امروز وضع چنین است؟ چون عده‌ای اداره کشور را از مسیر حکمت و عقل خارج کردند و به مسیرهای انحرافی یا فراموشی از آرمان‌های امام(ره) بردند و هزینه‌های گزافی ایجاد کردند و با صدای بلند همبستگی ملت را مخدوش کردند. فرصت طلبان آنقدر تند شعار می‌دهند تا انقلابیون را کنار بزنند.

وی تصریح کرد: عده‌ای فقط دنبال تجزیه مردم اند و این نهایت بی‌هنری است. گام‌ها باید در طریق وحدت بیشتر و تحمل و مدارا در بعد ملی باشد. لذا یک مسئله مهم، ایجاد رفاه و وحدت و همبستگی ملی است و در نبود‌ آن، توسعه فراهم نمی‌شود.

لاریجانی افزود: موضوع دیگر، حل مسائل پیچیده ملی و بین‌المللی است. هدف سیاست خارجی باید تسهیل روابط خارجی در جهت توسعه اقتصاد کشور باشد.

این داوطلب انتخابات ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: تجربه کشورهای جهش یافته نشان می‌دهد سیاست خارجی در خدمت توسعه بوده است. جهش تولید و پرش اقتصادی نیازمند باثبات‌سازی و تعامل در عرصه بین‌المللی است. اداره کشور نباید در دست سازشکاران و افراطیون قرار بگیرد.

وی اظهار داشت: صحنه بین‌المللی با شعارهای تند آرام نمی‌گیرد و انقلابی عمل کردن آن است که وجوه بلوکه شده را از چنگ دشمنان بیرون بیاوریم. حکمرانی مطلوب در گرو شعار کمتر و عقلانیت اثر بخش و قدرت اجرایی قوی است.

لاریجانی گفت: عدالت در توسعه اقتصادی، رکن کشور است اما نه شعار کشور بلکه داشتن نظریه عدالت. عدالت، ایجاد زمینه رشد آحاد مردم است و این جز با رقابت متوازن آحاد جامعه رخ نمی‌دهد. کشور ما نیاز دارد حداقل دو دهه اولویت خود را پیشرفت ملی قرار دهد نه اینکه ده هدف موازی تعریف کنیم که هرکدام کشور را به سمتی بکشاند.

رئیس سابق مجلس تصریح کرد: توسعه اقتصادی با عدالت ملزوماتی دارد از جمله عدم دخالت دولت در اقتصاد که متاسفانه امروز در ورزش هم سیاست‌مداران لباس‌ آن را بر تن می‌کنند. تجارت، نظامات پایدار می‌خواهد و سیاست روشن، ثبات در قواعد و فعل و انفعالات طبیعی می‌طلبد.

علی لاریجانی , انتخابات ریاست جمهوری 1400 , انتخابات 1400 ,

وی ادامه داد: حل مشکلات کشور با نردبان‌سازی و هوس‌های پوپولیستی حل نمی‌شود. بجای متخصص بازی در دور زدن تحریم‌ها، قدری از وقت خود را صرف شرایط آرام برای مردم کنید. برای حل مسائل سخت کشور باید با شجاعت و ریسک در آبرو گام برداشت.

لاریجانی درباره تصمیمش برای حضور در انتخابات نیز گفت: رایزنی با کسی نداشتم و آنچه مصمم کرد که ثبت‌نام کنم، این بود که شرایط ایران به نحوی است که افرادی که وارد عرصه شدند نمی‌توانند شرایط را سامان دهند.

وی افزود: این خط تخریبی است و بداخلاقی است وگرنه بعد از انقلاب ملاحظه کردید کدام دولت‌ها مشابه هم بودند. هرکس ایده‌هایی دارد و من راه سومی برای حل مشکلات کشور دارم.

رئیس سابق مجلس اظهار داشت: من بصورت مستقل وارد عرصه شدم و با کسی رایزنی نداشتم و در روزهای اخیر به این نتیجه رسیدم و بنایی برای شرکت نداشتم اما با برخی مراجع نیز تماس داشتم.

لاریجانی تاکید کرد که دولت من هیچ  ربطی به دولت روحانی ندارد.

وی همچنین درخصوص اولویت‌های خود در حوزه سیاست خارجه و برجام گفت: در سیاست‌خارجه مطالبی عرض کردم. باید روابط هوشمندانه با غرب و سازنده با شرق و روابط برادرانه با همسایگان داشته باشیم. باید روابط بین‌المللی را برای توسعه اقتصادی کشور آرام کنیم. این کار اراده قوی و همت بلند می‌خواهد تا فشار را از مردم برداریم. موضوع برجام هم امیدوارم به نتیجه برسد تا فضای تنفسی برای مردم ایجاد کند.

برچسب:

فرم ارسال نظر

ارسال نظر

نام:
آدرس ایمیل:
پیام:
    
عبارت امنیتی:

نظرات

موردی یافت نشد !
اخبار مرتبط
تصویر موجود نمیباشد
جان بولتون خواستار براندازی دولت روسیه شد

مشاور امنیت ملی اسبق کاخ سفید خواستار براندازی دولت فعلی روسیه و تغییر نظام حاکم این کشور شده است.

تصویر موجود نمیباشد
دو جاسوس دستگیر شده فرانسوی در اعترافات خود به تشریح اقداماتی که برای ایجاد آشوب در ایران انجام داده‌اند، پرداختند.

فیلم اعترافات جاسوسان فرانسوی منتشر شد. این دو جاسوس در اعترافات خود اقداماتی که برای ایجاد آشوب در ایران انجام داده‌اند را تشریح کرده‌اند.

تصویر موجود نمیباشد
حمایت حزب «اتحاد ملت» از تروریست‌های «جیش الظلم»/ پروژه جدید اصلاح طلبان و جریان معاند با اسم رمز «نیکا شاکرمی»

حمایت حزب «اتحاد ملت» از تروریست‌های «جیش الظلم»/ پروژه جدید اصلاح طلبان و جریان معاند با اسم رمز «نیکا شاکرمی»

تصویر موجود نمیباشد
حمله‌های مداوم دزدان دریایی علیه کشتی‌های ایران خنثی شد

فرمانده ناوشکن جمهوری اسلامی ایران جماران از خنثی‌سازی مداوم حمله‌های دزدان دریایی علیه کشتی‌های کشورمان در آب‌های آزاد خبر داد.

تصویر موجود نمیباشد
سفر امیرعبداللهیان به چین؛ گامی در راستای تحکیم مناسبات راهبردی دو کشور

سفر حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به چین را می‌توان گامی در راستای تحکیم و تقویت مناسبات راهبردی دو کشور خواند

تصویر موجود نمیباشد
وزیر سعودی: مقادیر زیادی اورانیوم داریم، دنبال توسعه برنامه اتمی هستیم

وزیر انرژی سعودی ضمن اعلام اینکه این کشور مقادیر زیادی اورانیوم دارد، تصریح کرد، ریاض دنبال بهره‌برداری تجاری از این ذخیره است.

تصویر موجود نمیباشد
واشنگتن: بخاطر ترامپ اکنون از نظر دیپلماتیک، منزوی‌تر از ایران هستیم

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با اذعان به اینکه تعیین ضرب‌الاجل یا جدول زمانی برای به نتیجه رسیدن مذاکرات وین ممکن نیست، گفت پیشرفت اندکی در مذاکرات حاصل شده اما به دنبال بازگشت به تبعیت از محدودیت‌ها هستند.

تصویر موجود نمیباشد
نگاهی به دلایل و پیامدهای ناآرامی‌ها در قزاقستان/ آیا غرب انتقام اوکراین را در آسیای میانه از روسیه می‌گیرد؟ +فیلم و تصاویر

بسیاری از تحلیلگران معتقدند که حوادث رخ داده در قزاقستان، چیزی فراتر از اعتراض مردمی به گران شدن سوخت بوده و شواهد زیادی از دخالت مستقیم غرب در سازماندهی اعتراضات و آشوب عمومی در این کشور وجود دارد.

تصویر موجود نمیباشد
رهبر معظم انقلاب رکن اصلی خنثی سازی فتنه ۸۸ بود/ جریان حامی فتنه مخالفان را تا پایان دولت دوازدهم خانه نشین کرد

حجت الاسلام روحی یزدی گفت: افرادی که از فتنه گران حمایت کردند پست و مقام گرفتند و تا اواخر دولت دوازدهم دست بند سبز را از دست خود باز نکردند.

تصویر موجود نمیباشد
چین پنج آمریکایی شامل وزیر تجارت سابق را تحریم کرد

سخنگوی وزارت خارجه چین اعلام کرد، در واکنش به تحریم‌های واشنگتن در قبال هنگ‌ کنگ، پنج آمریکایی شامل وزیر تجارت دولت سابق این کشور تحریم شدند.

تصویر موجود نمیباشد
سردار جوانی؛ توطئه‌ای پیچیده‌تر از فتنه ۸۸ نداشتیم

معاون سیاسی سپاه با بیان اینکه ما از زمان پیروزی انقلاب و حتی در همین زمان که سال ۱۴۰۰ هست فتنه و توطئه‌ای خطرناک‌تر و پیچیده‌تر از فتنه ۸۸ نداشتیم گفت: خالق و پیروز حماسه ۹ دی مردم ایران هستند.

تصویر موجود نمیباشد
آنچه در وین گذشت| پافشاری هیأت ایرانی بر خواسته‌هایش تا مجاب شدن طرف‌های اروپایی

دور هفتم مذاکرات وین در حالی پایان یافت که علی‌رغم بدقلقی‌های طرف‌های اروپایی برجام در نهایت با پافشاری تیم ایرانی، اصلاحات و دیدگاه‌های ایران در 2 سند ارائه‌شده مورد پذیرش قرار گرفت و براساس اعلام علی باقری، این 2 سند مبنای مذاکرات آتی خواهد بود.

تصویر موجود نمیباشد
انعکاس شکست اطلاعاتی آیت الله مایک در افغانستان/ چرا پایگاه سیا در کابل برچیده شد؟

پایگاه سیا در افغانستان (پایگاه عقاب) از مراکزی بود که بر همه امور امنیتی و اطلاعاتی آمریکا در افغانستان و منطقهِ پیرامون آن ازجمله ایران اثر می‌گذاشت.