کد خبر : ۴٩٢٢٠
تاریخ انتشار : ١۴٠٠/٠٢/٢۵

علی لاریجانی : "دولت من هیچ ربطی به دولت آقای روحانی ندارد"


رئیس سابق مجلس شورای اسلامی و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام برای انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد.


علی لاریجانی : "دولت من هیچ ربطی به دولت آقای روحانی ندارد"

به گزارش پویش نیوز ، علی لاریجانی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و رئیس سابق مجلس شورای اسلامی با حضور در ستاد وزارت کشور، برای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری نام‌نویسی کرد.

علی لاریجانی , انتخابات ریاست جمهوری 1400 , انتخابات 1400 ,

لاریجانی سپس در نشست خبری حاضر شد که برخی محورهای سخنان وی به شرح زیر است:

رئیس سابق مجلس گفت: امام خمینی (ره) یک حکیم بود و رهبران صدر انقلاب با عقلانیت پایه‌های انقلاب را سامان دادند. چرا امروز وضع چنین است؟ چون عده‌ای اداره کشور را از مسیر حکمت و عقل خارج کردند و به مسیرهای انحرافی یا فراموشی از آرمان‌های امام(ره) بردند و هزینه‌های گزافی ایجاد کردند و با صدای بلند همبستگی ملت را مخدوش کردند. فرصت طلبان آنقدر تند شعار می‌دهند تا انقلابیون را کنار بزنند.

وی تصریح کرد: عده‌ای فقط دنبال تجزیه مردم اند و این نهایت بی‌هنری است. گام‌ها باید در طریق وحدت بیشتر و تحمل و مدارا در بعد ملی باشد. لذا یک مسئله مهم، ایجاد رفاه و وحدت و همبستگی ملی است و در نبود‌ آن، توسعه فراهم نمی‌شود.

لاریجانی افزود: موضوع دیگر، حل مسائل پیچیده ملی و بین‌المللی است. هدف سیاست خارجی باید تسهیل روابط خارجی در جهت توسعه اقتصاد کشور باشد.

این داوطلب انتخابات ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: تجربه کشورهای جهش یافته نشان می‌دهد سیاست خارجی در خدمت توسعه بوده است. جهش تولید و پرش اقتصادی نیازمند باثبات‌سازی و تعامل در عرصه بین‌المللی است. اداره کشور نباید در دست سازشکاران و افراطیون قرار بگیرد.

وی اظهار داشت: صحنه بین‌المللی با شعارهای تند آرام نمی‌گیرد و انقلابی عمل کردن آن است که وجوه بلوکه شده را از چنگ دشمنان بیرون بیاوریم. حکمرانی مطلوب در گرو شعار کمتر و عقلانیت اثر بخش و قدرت اجرایی قوی است.

لاریجانی گفت: عدالت در توسعه اقتصادی، رکن کشور است اما نه شعار کشور بلکه داشتن نظریه عدالت. عدالت، ایجاد زمینه رشد آحاد مردم است و این جز با رقابت متوازن آحاد جامعه رخ نمی‌دهد. کشور ما نیاز دارد حداقل دو دهه اولویت خود را پیشرفت ملی قرار دهد نه اینکه ده هدف موازی تعریف کنیم که هرکدام کشور را به سمتی بکشاند.

رئیس سابق مجلس تصریح کرد: توسعه اقتصادی با عدالت ملزوماتی دارد از جمله عدم دخالت دولت در اقتصاد که متاسفانه امروز در ورزش هم سیاست‌مداران لباس‌ آن را بر تن می‌کنند. تجارت، نظامات پایدار می‌خواهد و سیاست روشن، ثبات در قواعد و فعل و انفعالات طبیعی می‌طلبد.

علی لاریجانی , انتخابات ریاست جمهوری 1400 , انتخابات 1400 ,

وی ادامه داد: حل مشکلات کشور با نردبان‌سازی و هوس‌های پوپولیستی حل نمی‌شود. بجای متخصص بازی در دور زدن تحریم‌ها، قدری از وقت خود را صرف شرایط آرام برای مردم کنید. برای حل مسائل سخت کشور باید با شجاعت و ریسک در آبرو گام برداشت.

لاریجانی درباره تصمیمش برای حضور در انتخابات نیز گفت: رایزنی با کسی نداشتم و آنچه مصمم کرد که ثبت‌نام کنم، این بود که شرایط ایران به نحوی است که افرادی که وارد عرصه شدند نمی‌توانند شرایط را سامان دهند.

وی افزود: این خط تخریبی است و بداخلاقی است وگرنه بعد از انقلاب ملاحظه کردید کدام دولت‌ها مشابه هم بودند. هرکس ایده‌هایی دارد و من راه سومی برای حل مشکلات کشور دارم.

رئیس سابق مجلس اظهار داشت: من بصورت مستقل وارد عرصه شدم و با کسی رایزنی نداشتم و در روزهای اخیر به این نتیجه رسیدم و بنایی برای شرکت نداشتم اما با برخی مراجع نیز تماس داشتم.

لاریجانی تاکید کرد که دولت من هیچ  ربطی به دولت روحانی ندارد.

وی همچنین درخصوص اولویت‌های خود در حوزه سیاست خارجه و برجام گفت: در سیاست‌خارجه مطالبی عرض کردم. باید روابط هوشمندانه با غرب و سازنده با شرق و روابط برادرانه با همسایگان داشته باشیم. باید روابط بین‌المللی را برای توسعه اقتصادی کشور آرام کنیم. این کار اراده قوی و همت بلند می‌خواهد تا فشار را از مردم برداریم. موضوع برجام هم امیدوارم به نتیجه برسد تا فضای تنفسی برای مردم ایجاد کند.

برچسب:

فرم ارسال نظر

ارسال نظر

نام:
آدرس ایمیل:
پیام:
    
عبارت امنیتی:

نظرات

موردی یافت نشد !
اخبار مرتبط
تصویر موجود نمیباشد
اصلاح ساختار شورای امنیت و رمزگشایی از اظهارات جو بایدن

درگیری ها و جنگ های متعدد در گوشه و کنار جهان در دهه های گذشته بیانگر این است که ساختار فعلی شورای امنیت سازمان ملل چندان کار آمد نیست.

تصویر موجود نمیباشد
رئیسی در دیدار با گوترش: آماده مشارکت برای گسترش صلح و امنیت جهانی هستیم

رئیسی: ایران آماده گسترش روابط با کشورهای همسایه است

تصویر موجود نمیباشد
اجرای توافق تبادل زندانیان میان ایران و آمریکا پس از پذیرش شروط تهران

ظهر امروز (دوشنبه) بر اساس توافق غیرمستقیم انجام‌شده بین ایران و آمریکا و همزمان با آزادسازی داریی‌های بلوکه‌شده ایران در کره جنوبی و واریز معادل پنج میلیارد و ۵۷۳ میلیون و ۴۹۲ هزار یورو به ۶ حساب متعلق به بانک‌های ایران در ۲ بانک قطری، تبادل زندانیان بین ایران و آمریکا نیز انجام شد.

تصویر موجود نمیباشد
ملت ایران در مبارزه با تبعیض و فساد حرف برای گفتن دارد

رئیس‌جمهور گفت: ملت بزرگ ایران در حق‌خواهی، عدالت‌خواهی، مبارزه با تبعیض و بی‌عدالتی و فساد حرف برای گفتن دارد. امیدوارم به عنوان نماینده ملت بزرگ ایران آنچه‌ را که اقتضای این نمایندگی است، بیان کنم.

تصویر موجود نمیباشد
امیدواریم توافق امروز ایران و آمریکا منجر به «تفاهمات بیشتر» شود

نخست‌وزیر قطر ضمن تقدیر و تشکر از شرکای این کشور و طرف های کمک‌کننده به موفقیت توافق ایران و آمریکا درباره آزادسازی زندانیان، ابراز امیدواری کرد که توافق حاصله امروز بتواند به «تفاهمات بیشتر» منجر شود.

تصویر موجود نمیباشد
رئیس‌جمهور امشب عازم نیویورک می‌‌شود

دکتر سید ابراهیم رئیسی برای شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل متحد امشب عازم نیویورک خواهد شد.

تصویر موجود نمیباشد
ایده‌های سلطان عمان درباره مذاکرات را در نشست‌های دیپلماتیک بررسی کردیم

وزیر امور خارجه کشورمان اخیرا در چارچوب تقویت روابط با سوریه و لبنان سفری به این دو کشور داشت؛ به ویژه در زمینه پیگیری توافقنامه‌های امضا شده میان ایران و سوریه در خلال سفر سید «ابراهیم رئیسی» رئیس جمهور کشورمان به دمشق در سال جاری.

تصویر موجود نمیباشد
حتی یک ساعت فرصت دادن به تروریست‌ها به ضرر امنیت عراق، ایران،‌ منطقه و اقلیم کردستان است

وزیر امور خارجه در نشست خبری مشترک با همتای عراقی تصریح کرد: حتی یک ساعت فرصت دادن به تروریست‌ها به ضرر امنیت عراق، ایران،‌ منطقه و اقلیم کردستان عراق است.

تصویر موجود نمیباشد
ترس اینترنشنال از پایان تاریخ مصرفش

وقایع ایران اینترنشنال نشان از احتضار این شبکه دارد؛ اگر شوکی به آن وارد نشود، بعید است بتواند خود را احیا کند. این ظن می‌رود که کارفرمایان به دنبال شبکه‌ای نو هستند تا آن را در قالبی جدید ری‌برندینگ کنند.

تصویر موجود نمیباشد
اسامی مسئولان و فعالان انجمن‌های پوششی منافقین در کانادا

اسناد بدست آمده از منافقین نشان می‌دهد که این گروهک شبکه بزرگی را در کشور کانادا از سالهای گذشته راه‌اندازی کرده و این شبکه‌ها در راستای اهداف غیرقانونی و جنایتکارانه منافقین به راحتی در حال فعالیت هستند.

تصویر موجود نمیباشد
زوایای پنهان نشست صهیونیست‌ها با ضد انقلاب

دیدار اخیر وزیر اطلاعات رژیم صهیونیستی با خبرنگاران ضد انقلاب، گرچه مصداق عینی واکنش اجباری به استیصال آنها در قبال ایران محسوب می‌شود، اما حکایت از فعال شدن همه سازوکارها برای حمله سنگین رسانه‌ای به منظور ایجاد بی‌ثباتی و آشوب در سال‌گرد اغتشاشات سال گذشته دارد.

تصویر موجود نمیباشد
اتهام‌زنی آمریکا به ایران با استناد به اطلاعات جعلی

در حالیکه مقام های آمریکایی به شدت مشغول نشر خبر جعلی پرواز هواپیمای ترابری ایرانی به شبه جزیره کریمه و کمک به روسیه بوده‌اند، شرکت سوئدی "فلایت رادار ۲۴" اعلام کرد که اطلاعات پروازی جعلی بوده است.

تصویر موجود نمیباشد
عراق در پیگیری حقوقی ترور حاج قاسم و ابومهدی المهندس بسیار جدی است

نخست وزیر عراق در دیدار اهالی رسانه‌های ایرانی در پاسخ به سوال تسنیم در خصوص پیگیری ترور شهیدان حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس گفت: در ماجرای هدف قراردادن فرماندهان، یک تعدّی واضح و هتک حاکمیت عراق صورت گرفته و ما در پیگیری این مساله جدی هستیم.