کد خبر : ۵٢٨٠٠
تاریخ انتشار : ١۴٠٠/٠٩/٠١

دلایل مهم عضو کمیسیون امنیت ملی برای مذاکره نکردن مستقیم با آمریکایی ها


عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت که ایران در مقاطع قبلی فقط در چارچوب ۱+۵ با آمریکایی ها گفتگو کرده است و حاضر نیستیم مذاکره دو جانبه را با طرف آمریکایی بپذیریم.


دلایل مهم عضو کمیسیون امنیت ملی برای مذاکره نکردن مستقیم با آمریکایی ها

ابوالفضل عمویی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در رابطه با "برگزاری مذاکرات دوجانبه میان ایران و آمریکا" گفت: مذاکرات ایران در هشتم آذرماه با ۱+۴ برگزار خواهد شد، طرفین مذاکره در این توافق عضو هستند، اما آمریکایی ها از توافق خارج شده  و عضویتی در برجام ندارند. هدف مذاکرات این است که ایران و ۱+۴ به یک شروط مشترک برسند و این شروط جزئی از مذاکرات شود و به طرف آمریکایی هم ارائه کنند، از این جهت وجهی ندارد که مستقیم با آمریکایی ها وارد مذاکره شویم.

او ادامه داد: آمریکایی ها در سوابق خود نشان دادند که از مذاکرات دو جانبه سوء استفاده می کنند. طرف های آمریکایی با مانور دادن در اصل مذاکره سعی دارند جمهوری اسلامی را به این سمت ببرند که ایران در حال نرمش در مواضع خود است، به همین دلیل انجام مذاکره دوجانبه با آمریکا را در شرایط کنونی مفید نمی دانیم. البته ایران در مقاطع قبلی فقط در چارچوب ۱+۵ با آمریکایی ها گفتگو کرده است و حاضر نیستیم مذاکره دو جانبه را با طرف آمریکایی بپذیریم.

حاضر نیستیم مذاکره دو جانبه را با طرف آمریکایی بپذیریم / مذاکرات ایران در هشتم آذرماه با 1+4 برگزار خواهد شد

ابوالفضل عمویی بیان کرد: طرف آمریکایی نشان داده که در حال حاضر آماده رفع تحریمها نیست. نباید با فرصت ایجاد کردن برای گفتگوی دو جانبه ای بین ایران و آمریکا به این طرف خطاکار امتیاز و جایزه ای بدهیم. 

وی در خصوص تغییرات در شیوه های مذاکره بین ایران و ۴+۱ مطرح کرد: ساختار مذاکرات ثابت و فرمت آن تغییر نخواهد کرد. دور اول مذاکرات آتی که در هشتم آذر بین ایران و ۱+۴ برگزار می شود و در راستای مرور روندهای گذشته است که در این مرور ابتکارات نویی هم مطرح می شود و شیوه های جدیدی برای گفتگو بیان خواهد شد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در پایان افزود: تغییر ساختار در روند مذاکرات نیاز به پذیرش همه طرفها دارد. در مسیر مذاکرات گذشته نکاتی وجود دارد که طی مذاکرات حل نشده است و همین امر موجب شد تا مذاکرات دردور قبل به نتیجه نرسد. از این جهت پیشبرد مذاکرات نیازمند گفتگو است واین گفتگوها مسیر آینده را روشن می کند .

 

 

برچسب:

فرم ارسال نظر

ارسال نظر

نام:
آدرس ایمیل:
پیام:
    
عبارت امنیتی:

نظرات

موردی یافت نشد !
اخبار مرتبط
تصویر موجود نمیباشد
جان بولتون خواستار براندازی دولت روسیه شد

مشاور امنیت ملی اسبق کاخ سفید خواستار براندازی دولت فعلی روسیه و تغییر نظام حاکم این کشور شده است.

تصویر موجود نمیباشد
دو جاسوس دستگیر شده فرانسوی در اعترافات خود به تشریح اقداماتی که برای ایجاد آشوب در ایران انجام داده‌اند، پرداختند.

فیلم اعترافات جاسوسان فرانسوی منتشر شد. این دو جاسوس در اعترافات خود اقداماتی که برای ایجاد آشوب در ایران انجام داده‌اند را تشریح کرده‌اند.

تصویر موجود نمیباشد
حمایت حزب «اتحاد ملت» از تروریست‌های «جیش الظلم»/ پروژه جدید اصلاح طلبان و جریان معاند با اسم رمز «نیکا شاکرمی»

حمایت حزب «اتحاد ملت» از تروریست‌های «جیش الظلم»/ پروژه جدید اصلاح طلبان و جریان معاند با اسم رمز «نیکا شاکرمی»

تصویر موجود نمیباشد
حمله‌های مداوم دزدان دریایی علیه کشتی‌های ایران خنثی شد

فرمانده ناوشکن جمهوری اسلامی ایران جماران از خنثی‌سازی مداوم حمله‌های دزدان دریایی علیه کشتی‌های کشورمان در آب‌های آزاد خبر داد.

تصویر موجود نمیباشد
سفر امیرعبداللهیان به چین؛ گامی در راستای تحکیم مناسبات راهبردی دو کشور

سفر حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به چین را می‌توان گامی در راستای تحکیم و تقویت مناسبات راهبردی دو کشور خواند

تصویر موجود نمیباشد
وزیر سعودی: مقادیر زیادی اورانیوم داریم، دنبال توسعه برنامه اتمی هستیم

وزیر انرژی سعودی ضمن اعلام اینکه این کشور مقادیر زیادی اورانیوم دارد، تصریح کرد، ریاض دنبال بهره‌برداری تجاری از این ذخیره است.

تصویر موجود نمیباشد
واشنگتن: بخاطر ترامپ اکنون از نظر دیپلماتیک، منزوی‌تر از ایران هستیم

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با اذعان به اینکه تعیین ضرب‌الاجل یا جدول زمانی برای به نتیجه رسیدن مذاکرات وین ممکن نیست، گفت پیشرفت اندکی در مذاکرات حاصل شده اما به دنبال بازگشت به تبعیت از محدودیت‌ها هستند.

تصویر موجود نمیباشد
نگاهی به دلایل و پیامدهای ناآرامی‌ها در قزاقستان/ آیا غرب انتقام اوکراین را در آسیای میانه از روسیه می‌گیرد؟ +فیلم و تصاویر

بسیاری از تحلیلگران معتقدند که حوادث رخ داده در قزاقستان، چیزی فراتر از اعتراض مردمی به گران شدن سوخت بوده و شواهد زیادی از دخالت مستقیم غرب در سازماندهی اعتراضات و آشوب عمومی در این کشور وجود دارد.

تصویر موجود نمیباشد
رهبر معظم انقلاب رکن اصلی خنثی سازی فتنه ۸۸ بود/ جریان حامی فتنه مخالفان را تا پایان دولت دوازدهم خانه نشین کرد

حجت الاسلام روحی یزدی گفت: افرادی که از فتنه گران حمایت کردند پست و مقام گرفتند و تا اواخر دولت دوازدهم دست بند سبز را از دست خود باز نکردند.

تصویر موجود نمیباشد
چین پنج آمریکایی شامل وزیر تجارت سابق را تحریم کرد

سخنگوی وزارت خارجه چین اعلام کرد، در واکنش به تحریم‌های واشنگتن در قبال هنگ‌ کنگ، پنج آمریکایی شامل وزیر تجارت دولت سابق این کشور تحریم شدند.

تصویر موجود نمیباشد
سردار جوانی؛ توطئه‌ای پیچیده‌تر از فتنه ۸۸ نداشتیم

معاون سیاسی سپاه با بیان اینکه ما از زمان پیروزی انقلاب و حتی در همین زمان که سال ۱۴۰۰ هست فتنه و توطئه‌ای خطرناک‌تر و پیچیده‌تر از فتنه ۸۸ نداشتیم گفت: خالق و پیروز حماسه ۹ دی مردم ایران هستند.

تصویر موجود نمیباشد
آنچه در وین گذشت| پافشاری هیأت ایرانی بر خواسته‌هایش تا مجاب شدن طرف‌های اروپایی

دور هفتم مذاکرات وین در حالی پایان یافت که علی‌رغم بدقلقی‌های طرف‌های اروپایی برجام در نهایت با پافشاری تیم ایرانی، اصلاحات و دیدگاه‌های ایران در 2 سند ارائه‌شده مورد پذیرش قرار گرفت و براساس اعلام علی باقری، این 2 سند مبنای مذاکرات آتی خواهد بود.

تصویر موجود نمیباشد
انعکاس شکست اطلاعاتی آیت الله مایک در افغانستان/ چرا پایگاه سیا در کابل برچیده شد؟

پایگاه سیا در افغانستان (پایگاه عقاب) از مراکزی بود که بر همه امور امنیتی و اطلاعاتی آمریکا در افغانستان و منطقهِ پیرامون آن ازجمله ایران اثر می‌گذاشت.