کد خبر : ۵٢٨١٣
تاریخ انتشار : ١۴٠٠/١٠/٠٩

رهبر معظم انقلاب رکن اصلی خنثی سازی فتنه ۸۸ بود/ جریان حامی فتنه مخالفان را تا پایان دولت دوازدهم خانه نشین کرد


حجت الاسلام روحی یزدی گفت: افرادی که از فتنه گران حمایت کردند پست و مقام گرفتند و تا اواخر دولت دوازدهم دست بند سبز را از دست خود باز نکردند.


رهبر معظم انقلاب رکن اصلی خنثی سازی فتنه ۸۸ بود/ جریان حامی فتنه مخالفان را تا پایان دولت دوازدهم خانه نشین کرد
به گزارش خبرنگار پویش نیوز؛ حجت الاسلام روحی یزدی در گفتگو با خبرنگار ما گفت: فتنه ۸۸ درس عبرتی برای تاریخ بشریت بوده و وجه تشابه بسیار زیادی با فتنه جمل دارد، افرادی فتنه جمل را بنا نهادند که خود را منتسب به پیامبر اکرم (ص) می دانستند.
 
حجت الاسلام روحی یزدی با اشاره به اینکه جمل فتنه ای در ردای دین، اسلام و سنت پیغمبر (ص) و علیه حقانیت امیر المومنین (ع) بود، افزود: افرادی در سال ۸۸ به آتش فتنه دامن زدند که خود را انقلابی و دارای سابقه همراهی با امام (ره) می دانستند و همانند اصحاب جمل به گذشته خود می بالیدند.  
 
وی اظهار داشت: استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا بارها اعتراف کرد فرصت ها را برای آتش افروزی فتنه ۸۸ در داخل  ایجاد و زمینه پوشش لحظه ای وقایع را در شبکه های جهانی فراهم کرده است، کلمه تقلب در فتنه ۸۸ کدی بود که در دیگر کشورها از آن استفاده وبه موفقیت رسیده بود. 
 
این فعال فرهنگی با اشاره به اینکه هدف دشمن سرنگونی نظام جمهوری اسلامی بود، تصریح کرد: ۷ ماه کشور درگیر این ماجرا بود و عده ای زودباور و شست و شوی مغزی داده شده به این تحرکات دل بسته بودند  تا شاید به سرانجام برسد.
 
وی گفت: کسی که از فتنه جمل برای مردم پرده برداری کرد علی (ع) بود و در فتنه ۸۸ هم مقام معظم رهبری این مهم را بر عهده گرفتند،  بدون شک امداد غیبی در فتنه ۸۸ خود را در جمهوری اسلامی نشان داد زیرا حساسیت و ظرافت کار دشمن آنقدر حساب شده بود که برخی خواص هم تحت تاثیر قرار گرفتند.
 
حجت الاسلام روحی یزدی با اشاره به اینکه برخی خواص ناامید شده از نظام خنثی بودند، به موقع عمل نکرده و یا به حداقل ها اکتفا کردند، افزود: مقام معظم رهبری یک تنه ایستادند و کاری کردند که تردید  برخی در ماندگاری نظام به یقین تبدیل شد. 
 
وی گفت: در عاشورای پیش از ۹ دی ۸۸ مردم مشاهده کردند افرادی که به بهانه تقلب خودنمایی کرده و به بیت المال آسیب وارد می کنند، مقدسات دین را هم مورد هجمه قرار دادند در نتیجه مردم اهمیت حضور در صحنه را درک کرده و به صورت خودجوش وارد میدان شدند.
 
حجت الاسلام روحی یزدی رکن اصلی خنثی سازی فتنه ۸۸ را رهبر معظم انقلاب دانست و افزود: حماسه ۹ دی در مقابله با فتنه ۸۸ سنگ بنای درستی برای مقابله با فتنه های بعدی شد و در نهایت فتنه های سال ۹۶، ۹۷ و ۹۸ با این رویه به سرعت جمع شدند.
 
وی اظهار داشت: اینکه بگوئیم فتنه ۸۸ و ۹۸ در همان سال ها تمام شده خیالی باطل است و حق مداران باید همواره در کمین باشند چرا که دشمنان آرام نخواهند نشست و هر روز بر اساس امکانات موجود علیه نظام جمهوری اسلامی وارد خواهند شد.  
 
حجت الاسلام روحی یزدی تصریح کرد: کسانی که می گفتند عصر صلح، سازش و لبخند است و نیاز به اداوات جنگی نداریم بدانند اگر امروز دشمن به خود جرات نمی دهد علیه ما اقدام عملی داشته باشد به واسطه اقتدار ایران و توان موشکی ایران است. 
 
نامبرده در ادامه درباره نقش مردم این کلانشهر برای مقابله با فتنه، گفت: دشمن در سال ۸۸ برای آنکه بتواند آتش فتنه را حفظ کند چاره ای در مشی استراتژیکی  خود نمی دید جز اینکه از نقاط متعدد برای فتنه انگیزی استفاده کند.
 
حجت الاسلام روحی یزدی افزود: دشمن درصدد بود اگر آتش فتنه در شهری فروکش کرد از نقظه دیگر استفاده کند و نشان دهد هنوز مردم در مخالفت با نظام پافشاری می کنند به همین دلیل روی شهرهایی چون تهران، کرج، مشهد، خرم آباد، شیراز وخوزستان سرمایه گذاری کرده بود.
 
وی اظهار داشت: یکی از بهترین نقاط استراتژیک برای دشمن، کرج بود و فتنه انگیزی و غارتگری در آن کمتر از تهران نبود، فتنه گران به راحتی سوار وسیله نقلیه عمومی که بین کرج و تهران در تردد بودند شده و متاسفانه عده ای به آنها ماوا داده و فتنه گران را تشویق می کردند. 
 
حجت الاسلام روحی یزدی تصریح کرد: در دولت های بعدی، همان افرادی که از فتنه گران حمایت کردند پست و مقام گرفتند، حتی تا اواخر دولت دوازدهم  دست بند سبز را از دست خود باز نکرده و نماد فتنه و البته رنگ مقدس از دید مردم را کنار نگذاشته بودند.
 
وی گفت: افرادی که می توانستند جز طلایه داران مبارزه با فتنه باشند در دولت یازدهم و دوازدهم خانه نشین شدند، برخی از کسانی که داعیه بصیرت داشتند با این افراد همسو و هم جهت شدند و افرادی که می توانستند در افشای فتنه و روشنگری ها موثر باشند را از دور خارج کردند. و یکی از مشکلاتی که همواره گربانگیر جامعه ایران شده این است که برخی در لباس میش نقش گرگ را بازی کردند و به نیروها و افرادی که می توانستند  در خط مقدم دفاع از نظام باشند تاختند، در نتیجه باید با بصیرت در مقابل رفتارهای مخرب ایستاد. 
 
وی در خاتمه اظهار داشت: امروز دشمن از جنگ نرم غافل نشده است چرا که یکی از سران فتنه گر بیرونی می گوید برای آنکه ایران را به چالش بیاندازیم باید از داخل خانواده ها لطمه خود را به نظام بزنیم، این مهم نشان می دهد که  دشمن از رویارویی نظامی با ایران ناامید شده اند.
 
 
برچسب:

فرم ارسال نظر

ارسال نظر

نام:
آدرس ایمیل:
پیام:
    
عبارت امنیتی:

نظرات

موردی یافت نشد !
اخبار مرتبط
تصویر موجود نمیباشد
جان بولتون خواستار براندازی دولت روسیه شد

مشاور امنیت ملی اسبق کاخ سفید خواستار براندازی دولت فعلی روسیه و تغییر نظام حاکم این کشور شده است.

تصویر موجود نمیباشد
دو جاسوس دستگیر شده فرانسوی در اعترافات خود به تشریح اقداماتی که برای ایجاد آشوب در ایران انجام داده‌اند، پرداختند.

فیلم اعترافات جاسوسان فرانسوی منتشر شد. این دو جاسوس در اعترافات خود اقداماتی که برای ایجاد آشوب در ایران انجام داده‌اند را تشریح کرده‌اند.

تصویر موجود نمیباشد
حمایت حزب «اتحاد ملت» از تروریست‌های «جیش الظلم»/ پروژه جدید اصلاح طلبان و جریان معاند با اسم رمز «نیکا شاکرمی»

حمایت حزب «اتحاد ملت» از تروریست‌های «جیش الظلم»/ پروژه جدید اصلاح طلبان و جریان معاند با اسم رمز «نیکا شاکرمی»

تصویر موجود نمیباشد
حمله‌های مداوم دزدان دریایی علیه کشتی‌های ایران خنثی شد

فرمانده ناوشکن جمهوری اسلامی ایران جماران از خنثی‌سازی مداوم حمله‌های دزدان دریایی علیه کشتی‌های کشورمان در آب‌های آزاد خبر داد.

تصویر موجود نمیباشد
سفر امیرعبداللهیان به چین؛ گامی در راستای تحکیم مناسبات راهبردی دو کشور

سفر حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به چین را می‌توان گامی در راستای تحکیم و تقویت مناسبات راهبردی دو کشور خواند

تصویر موجود نمیباشد
وزیر سعودی: مقادیر زیادی اورانیوم داریم، دنبال توسعه برنامه اتمی هستیم

وزیر انرژی سعودی ضمن اعلام اینکه این کشور مقادیر زیادی اورانیوم دارد، تصریح کرد، ریاض دنبال بهره‌برداری تجاری از این ذخیره است.

تصویر موجود نمیباشد
واشنگتن: بخاطر ترامپ اکنون از نظر دیپلماتیک، منزوی‌تر از ایران هستیم

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با اذعان به اینکه تعیین ضرب‌الاجل یا جدول زمانی برای به نتیجه رسیدن مذاکرات وین ممکن نیست، گفت پیشرفت اندکی در مذاکرات حاصل شده اما به دنبال بازگشت به تبعیت از محدودیت‌ها هستند.

تصویر موجود نمیباشد
نگاهی به دلایل و پیامدهای ناآرامی‌ها در قزاقستان/ آیا غرب انتقام اوکراین را در آسیای میانه از روسیه می‌گیرد؟ +فیلم و تصاویر

بسیاری از تحلیلگران معتقدند که حوادث رخ داده در قزاقستان، چیزی فراتر از اعتراض مردمی به گران شدن سوخت بوده و شواهد زیادی از دخالت مستقیم غرب در سازماندهی اعتراضات و آشوب عمومی در این کشور وجود دارد.

تصویر موجود نمیباشد
چین پنج آمریکایی شامل وزیر تجارت سابق را تحریم کرد

سخنگوی وزارت خارجه چین اعلام کرد، در واکنش به تحریم‌های واشنگتن در قبال هنگ‌ کنگ، پنج آمریکایی شامل وزیر تجارت دولت سابق این کشور تحریم شدند.

تصویر موجود نمیباشد
سردار جوانی؛ توطئه‌ای پیچیده‌تر از فتنه ۸۸ نداشتیم

معاون سیاسی سپاه با بیان اینکه ما از زمان پیروزی انقلاب و حتی در همین زمان که سال ۱۴۰۰ هست فتنه و توطئه‌ای خطرناک‌تر و پیچیده‌تر از فتنه ۸۸ نداشتیم گفت: خالق و پیروز حماسه ۹ دی مردم ایران هستند.

تصویر موجود نمیباشد
آنچه در وین گذشت| پافشاری هیأت ایرانی بر خواسته‌هایش تا مجاب شدن طرف‌های اروپایی

دور هفتم مذاکرات وین در حالی پایان یافت که علی‌رغم بدقلقی‌های طرف‌های اروپایی برجام در نهایت با پافشاری تیم ایرانی، اصلاحات و دیدگاه‌های ایران در 2 سند ارائه‌شده مورد پذیرش قرار گرفت و براساس اعلام علی باقری، این 2 سند مبنای مذاکرات آتی خواهد بود.

تصویر موجود نمیباشد
انعکاس شکست اطلاعاتی آیت الله مایک در افغانستان/ چرا پایگاه سیا در کابل برچیده شد؟

پایگاه سیا در افغانستان (پایگاه عقاب) از مراکزی بود که بر همه امور امنیتی و اطلاعاتی آمریکا در افغانستان و منطقهِ پیرامون آن ازجمله ایران اثر می‌گذاشت.

تصویر موجود نمیباشد
نشست باقری با روسای هیأت‌های چین و روسیه در وین

علی باقری معاون وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران با روسای هیأت‌های چین و روسیه در وین به گفت‌وگو نشست.