کد خبر : ۵۴٨۶۶
تاریخ انتشار : ١۴٠٢/٠١/٢١

مسئولیت جبهه انقلاب در 1402


با تحلیل درست جنگ ترکیبی جهانی با محوریت آمریکا علیه ایران در سال 1401 و به ویژه در اغتشاشات پاییزی،‌ می‌توان به اهمیت سال 1402 و تحولات و رویدادهای این سال پی برد.


مسئولیت جبهه انقلاب در 1402

آوای پویش ـ یادداشت ـ یدالله جوانی: سال 1402 را می‌توان به دلایل گوناگون، سال بسیار مهم برای کشور، نظام و مردم دانست. این سال همچنین از سوی دشمنان ایران و در رأس آنها، آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها و عوامل خودفروخته داخلی و ضد انقلاب خارج‌نشین، ‌سال بسیار مهم و تعیین‌‌کننده ارزیابی می‌شود.

با تحلیل درست جنگ ترکیبی جهانی با محوریت آمریکا علیه ایران در سال 1401 و به ویژه در اغتشاشات پاییزی،‌ می‌توان به اهمیت سال 1402 و تحولات و رویدادهای این سال پی برد. عمل جبهه‌ای دشمنان در سال 1401 علیه کشور، ‌نظام و مردم در سطوح خارجی و داخلی، از انسجام جبهه دشمن برای جنگ احزاب به معنای واقعی کلمه،‌ علیه انقلاب اسلامی و ایران حکایت می‌کند. با توجه به استمرار توطئه‌های دشمنان ناکام و شکست خورده در سال جاری،‌ شرط استمرار موفقیت‌ها در برابر دشمنان،‌ جبهه‌ای عمل کردن نیروهای وفادار به انقلاب اسلامی و ایران عزیز است. از الزامات عمل جبهه‌ای، فهم مشترک از موضوعات، اولویت‌ها، نظام مسائل و راهکار است.
یکی از امتیازات مهم و راهبردی ملت عظیم‌الشأن ایران اسلامی، ‌برخورداری از رهبر حکیم، راهبرد به سمت قله‌های عزت و افتخار، ‌با شناخت درست دشمن، ‌موانع، قوت‌ها، ضعف‌ها و ترسیم نقشه راه برای حرکت موفق است.
حضرت امام خامنه‌ای(مدظله‌العالی) با پیام نوروزی و تعیین شعار سال و پس از آن، طی چند سخنرانی و به ویژه در بیانات اول فروردین و همچنین بیانات در جمع کارگزاران و مسئولان نظام اسلامی در ماه مبارک رمضان، ‌نقشه راه و چگونگی عمل درست مسئولان،‌ دستگاه‌ها و آحاد مردم را تبیین وتشریح کردند. با تأمل در این بیانات، ‌می‌توان فهرستی از رئوس مسئولیت‌ها و وظایف نیروهای جبهه انقلاب در سال 1402 را، ‌برای عمل جبهه‌ای و بهنگام به دست آورد و آن را مبنای عمل قرار داد.
در این نوشتار کوتاه، به 10 مورد اساسی به اختصار اشاره می‌شود:
 
تلاش برای فهم مشترک نسبت به مسائل کشور
در جبهه انقلاب، باید فهم مشترک و البته درست نسبت به مسائل مهم کشور، نقاط قوت، نقاط ضعف، چالش‌ها و راهکارها شکل گرفته، این فهم مشترک برای تقویت وحدت ملی و افزایش انسجام اجتماعی، به صورت مستمر و باورپذیر به افکار عمومی منتقل شود. 
 
توجه خاص به جهاد تبیین با هدف و رویکرد امیدآفرینی
با توجه به تمرکز راهبردی دشمن در جنگ ترکیبی بر روی جنگ شناختی، ‌نیروهای جبهه انقلاب هم در جهاد ترکیبی خود در مقابل دشمن،‌ باید بر روی جهاد تبیین تمرکز کنند. جهاد تبیین اصلی‌ترین راهبرد برای مقابله و خنثی‌سازی جنگ شناختی دشمن است. دشمن در جنگ شناختی به دنبال‌ بدبین‌سازی، بی‌اعتمادسازی و ناامیدسازی عمومی در کشور میان آحاد مردم نسبت به انقلاب و نظام است. در جهاد تبیین باید تمرکز بر اعتمادسازی و امیدآفرینی و نشاط‌آفرینی عمومی باشد. 
 
تقویت استحکام درونی و قدرت تاب‌آوری
ورود انقلاب اسلامی و نظام ولایی به 45 سالگی خود با وجود توطئه‌ها و فشارهای بی‌شمار دشمنان، نشان می‌دهد ملت ایران از یک استحکام درونی برای تاب‌آوری در مقابل این فشارها برخوردار است. باید همت جبهه انقلاب تقویت روزافزون این قدرت تاب‌آوری باشد. ایمان و بنیه معنوی مردم، ‌مهم‌ترین و اصلی‌ترین عامل استحکام درونی است؛ لذا تقویت ایمان و تعمیق معنویت در میان آحاد جامعه،‌ یک مسئولیت همگانی است. 
 
 اولویت اقتصاد کشور و معیشت مردم
حل مشکلات اقتصادی کشور و ایجاد گشایش در معیشت مردم و بالا بردن سطح رفاه عمومی،‌ اولویت اصلی و اول کشور است و هیچ چیزی نباید این اولویت را تحت‌الشعاع قرار دهد. شعار «مهار تورم، رشد تولید» برای سال 1402، ‌ناظر به این اولویت است و برای تحقق آن باید همه ظرفیت‌های کشور را به کار گرفت. قوای سه‌گانه،‌ دستگاه‌ها،‌ سازمان‌ها، ‌نیروهای مسلح و تمامی ظرفیت‌های مردمی، باید برای تحقق این شعار بسیج و هم‌افزا شوند. 
 
ایجاد تحول به معنای واقعی کلمه
ایجاد تحول و تغییرات اساسی، ‌به یک مطالبه عمومی تبدیل شده است. براساس این نیاز عمومی،‌ دشمنان از طریق فریب با جنگ ترکیبی به دنبال تغییر هویت جمهوری اسلامی و تبدیل کردن نظام مردم‌سالاری دینی به یک نظام وابسته به خود هستند. نیروهای جبهه انقلاب،‌ در این تحول و تغییر برای پاسخ به نیاز عمومی،‌ باید با شناخت دقیق قوت‌ها، ‌ضعف‌ها و عیوب،‌ با برطرف کردن ضعف‌ها‌، کارآمدی نظام را بالا برده و مشکلات مردم و کشور را به ویژه در حوزه اقتصادی برطرف کند.
 
شناسایی دقیق نقاط قوت و ضعف
نیروهای جبهه انقلاب در هر سطح و جایگاهی، باید به طور دقیق نقاط قوت و ضعف را شناخته و این قوت‌ها و ضعف‌ها را برای مردم تبیین و تشریح کنند. اگر این کار به درستی انجام نشود،‌ ممکن است از یک‌سو از ضعف‌های واقعی غفلت شود و از دیگر سو، به نقاط قوت آسیب‌ زده شود. 
 
ترسیم منطقی آینده روشن و افتخارآفرین ایران
در جهاد تبیین و امیدآفرینی،‌ باید به صورت منطقی و باورپذیر، با بیان پیشرفت‌ها،‌ موفقیت‌ها و دستاوردها،‌ آینده روشن و پرافتخار کشور و ایرانیان را برای مردم و به ویژه برای جوانان تشریح کرد.
معنای امیدآفرینی، خودفریبی و دیگرفریبی با پنهان کردن ضعف‌ها و عیوب نیست. اگر در کنار دیدن ضعف‌ها و عیوب با هدف برطرف کردن آنها قوت‌ها و موفقیت‌ها و پیشرفت‌ها،‌ آن‌گونه که هست با توجه به روندها دیده شود،‌ در خواهیم یافت که ایران در حال پیشرفت به صورت واقعی است. 
 
مبارزه با فساد بدون رودربایستی و اغماض
تحقق «پیشرفت توأم با عدالت» به عنوان اصلی‌ترین شعار جمهوری اسلامی، ‌بدون مبارزه جدی با فساد در تمامی ابعاد آن در حوزه مسائل اقتصادی و مالی ممکن نیست. به تعبیر رهبر حکیم انقلاب اسلامی، ‌فساد همانند اژدهای هفت‌سری است که تنها با مبارزه جدی،‌ مستمر و بدون رودربایستی و اغماض‌، باید آن را از پای درآورد و نابودش کرد. 
 
تعریف، تعیین و تثبیت جایگاه ایران در نظم جدید در حال شکل‌گیری جهانی
نیروهای جبهه انقلاب، ‌با توجه به روند پرشتاب تحولات جهانی،‌ باید از فرصت‌های طلایی پدیدآمده برای جمهوری اسلامی استفاده کرده،‌ با نگاهی عالمانه و واقع‌بینانه، جایگاه ایران را به عنوان کشوری تمدن‌ساز، و دارای مردمانی مؤمن و انقلابی با انگیزه‌های قوی برای زمینه‌سازی ظهور، تعریف و تثبیت کنند. بدون تردید، ایران می‌تواند قوی‌ترین قطب قدرت الهام‌بخش،‌ با داشتن برنامه برای آینده جهان و بشر، در نظام چندقطبی آینده باشد.
 
تولید قدرت با انتخابات 1402 
انتخابات اسفند 1402 را با توجه به جنگ ترکیبی دشمن، حوادث سال 1401، ‌روند تحولات مثبت منطقه‌ای و جهانی به نفع ایران و به ضرر دشمنان، می‌توان انتخاباتی مهم و تعیین‌‌کننده ارزیابی کرد. به طور قطع دشمنان و عوامل‌شان برای این انتخابات برنامه دارند. انتخابات در ایران مظهر مردم‌سالاری دینی و از مهم‌ترین عوامل تولید قدرت ملی به شمار می‌آید. رهبر حکیم انقلاب اسلامی در بیانات‌شان در دیدار با کارگزاران و مسئولان نظام، آنان را به تدوین و اجرایی کردن چهار راهبرد برای برگزاری انتخاباتی در تراز انقلاب اسلامی فراخواندند: 1ـ راهبرد مشارکت حداکثری،2ـ راهبرد امنیت انتخابات، 3ـ راهبرد سلامت انتخابات و 4ـ راهبرد رقابت در انتخابات.‍

برچسب:

فرم ارسال نظر

ارسال نظر

نام:
آدرس ایمیل:
پیام:
    
عبارت امنیتی:

نظرات

موردی یافت نشد !
اخبار مرتبط
تصویر موجود نمیباشد
اصلاح ساختار شورای امنیت و رمزگشایی از اظهارات جو بایدن

درگیری ها و جنگ های متعدد در گوشه و کنار جهان در دهه های گذشته بیانگر این است که ساختار فعلی شورای امنیت سازمان ملل چندان کار آمد نیست.

تصویر موجود نمیباشد
رئیسی در دیدار با گوترش: آماده مشارکت برای گسترش صلح و امنیت جهانی هستیم

رئیسی: ایران آماده گسترش روابط با کشورهای همسایه است

تصویر موجود نمیباشد
اجرای توافق تبادل زندانیان میان ایران و آمریکا پس از پذیرش شروط تهران

ظهر امروز (دوشنبه) بر اساس توافق غیرمستقیم انجام‌شده بین ایران و آمریکا و همزمان با آزادسازی داریی‌های بلوکه‌شده ایران در کره جنوبی و واریز معادل پنج میلیارد و ۵۷۳ میلیون و ۴۹۲ هزار یورو به ۶ حساب متعلق به بانک‌های ایران در ۲ بانک قطری، تبادل زندانیان بین ایران و آمریکا نیز انجام شد.

تصویر موجود نمیباشد
ملت ایران در مبارزه با تبعیض و فساد حرف برای گفتن دارد

رئیس‌جمهور گفت: ملت بزرگ ایران در حق‌خواهی، عدالت‌خواهی، مبارزه با تبعیض و بی‌عدالتی و فساد حرف برای گفتن دارد. امیدوارم به عنوان نماینده ملت بزرگ ایران آنچه‌ را که اقتضای این نمایندگی است، بیان کنم.

تصویر موجود نمیباشد
امیدواریم توافق امروز ایران و آمریکا منجر به «تفاهمات بیشتر» شود

نخست‌وزیر قطر ضمن تقدیر و تشکر از شرکای این کشور و طرف های کمک‌کننده به موفقیت توافق ایران و آمریکا درباره آزادسازی زندانیان، ابراز امیدواری کرد که توافق حاصله امروز بتواند به «تفاهمات بیشتر» منجر شود.

تصویر موجود نمیباشد
رئیس‌جمهور امشب عازم نیویورک می‌‌شود

دکتر سید ابراهیم رئیسی برای شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل متحد امشب عازم نیویورک خواهد شد.

تصویر موجود نمیباشد
ایده‌های سلطان عمان درباره مذاکرات را در نشست‌های دیپلماتیک بررسی کردیم

وزیر امور خارجه کشورمان اخیرا در چارچوب تقویت روابط با سوریه و لبنان سفری به این دو کشور داشت؛ به ویژه در زمینه پیگیری توافقنامه‌های امضا شده میان ایران و سوریه در خلال سفر سید «ابراهیم رئیسی» رئیس جمهور کشورمان به دمشق در سال جاری.

تصویر موجود نمیباشد
حتی یک ساعت فرصت دادن به تروریست‌ها به ضرر امنیت عراق، ایران،‌ منطقه و اقلیم کردستان است

وزیر امور خارجه در نشست خبری مشترک با همتای عراقی تصریح کرد: حتی یک ساعت فرصت دادن به تروریست‌ها به ضرر امنیت عراق، ایران،‌ منطقه و اقلیم کردستان عراق است.

تصویر موجود نمیباشد
ترس اینترنشنال از پایان تاریخ مصرفش

وقایع ایران اینترنشنال نشان از احتضار این شبکه دارد؛ اگر شوکی به آن وارد نشود، بعید است بتواند خود را احیا کند. این ظن می‌رود که کارفرمایان به دنبال شبکه‌ای نو هستند تا آن را در قالبی جدید ری‌برندینگ کنند.

تصویر موجود نمیباشد
اسامی مسئولان و فعالان انجمن‌های پوششی منافقین در کانادا

اسناد بدست آمده از منافقین نشان می‌دهد که این گروهک شبکه بزرگی را در کشور کانادا از سالهای گذشته راه‌اندازی کرده و این شبکه‌ها در راستای اهداف غیرقانونی و جنایتکارانه منافقین به راحتی در حال فعالیت هستند.

تصویر موجود نمیباشد
زوایای پنهان نشست صهیونیست‌ها با ضد انقلاب

دیدار اخیر وزیر اطلاعات رژیم صهیونیستی با خبرنگاران ضد انقلاب، گرچه مصداق عینی واکنش اجباری به استیصال آنها در قبال ایران محسوب می‌شود، اما حکایت از فعال شدن همه سازوکارها برای حمله سنگین رسانه‌ای به منظور ایجاد بی‌ثباتی و آشوب در سال‌گرد اغتشاشات سال گذشته دارد.

تصویر موجود نمیباشد
اتهام‌زنی آمریکا به ایران با استناد به اطلاعات جعلی

در حالیکه مقام های آمریکایی به شدت مشغول نشر خبر جعلی پرواز هواپیمای ترابری ایرانی به شبه جزیره کریمه و کمک به روسیه بوده‌اند، شرکت سوئدی "فلایت رادار ۲۴" اعلام کرد که اطلاعات پروازی جعلی بوده است.

تصویر موجود نمیباشد
عراق در پیگیری حقوقی ترور حاج قاسم و ابومهدی المهندس بسیار جدی است

نخست وزیر عراق در دیدار اهالی رسانه‌های ایرانی در پاسخ به سوال تسنیم در خصوص پیگیری ترور شهیدان حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس گفت: در ماجرای هدف قراردادن فرماندهان، یک تعدّی واضح و هتک حاکمیت عراق صورت گرفته و ما در پیگیری این مساله جدی هستیم.