اخبار ویژه
 • پیشنهاد سردبیر
 • آرامش جمعه ها در منطقه گردشگری باغستان
  رسول فلاح پور، دبیر تحریریه جام جم البرز
  آرامش جمعه ها در منطقه گردشگری باغستان
  اربعین مقدمه ای بر جهانی شدن
  علی ارجمند عین الدین
  اربعین مقدمه ای بر جهانی شدن
  مطالب مرتبط
 • مدیرکل صنعت ، معدن و تجارت استان البرز خبر داد؛

  آغاز به کار شورای دانش بنیان ها در البرز

  به گفته مدیرکل صنعت ، معدن و تجارت استان البرز؛ با توجه به گستره محدود جغرافیایی، تمرکز این استان بر راه اندازی و توسعه صنایع دانش بنیان با فناوری و ارزش افزوده بالا است و بر همین اساس شورای دانش بنیان ها در البرز آغاز به کار کرده است.

  1402/8/30

  به گزارش جام جم البرز،محمدانصاری افزود: اکنون ۱۱۸ واحد تولیدی دانش بنیان با فناوری بالا در این استان در دست ساخت، تکمیل و راه اندازی قرار دارد که در مجموع ۴۳۳ شرکت دانش بنیان فعال و در دست اجرا طی ۲ ماه گذشته در این استان شناسایی شده است.

  وی ادامه داد: تاکنون ۲۱۸ واحد دانش بنیان صنعتی با فناوری بالا استان البرزدر سامانه ثبت ریچستر شرکت های دانش بنیان به ثبت رسیده است.

  مدیرکل صنعت ، معدن و تجارت البرز گفت : از مجموع ۴۳۳ شرکت دانش بنیان فعال و غیر فعال شناسایی شده استان ، ۳۴۵ واحد آنها در عرصه صنعتی و مابقی در دیگر بخش ها مجوز فعالیت دریافت کرده اند.

  انصاری اظهار کرد: اکنون نیز سه هزارو۶۷۵ واحد تولیدی و صنعتی در استان البرز فعالیت دارند که تعداد آنها در حال افزایش است .

  مدیر کل صنعت معدن و تجارت استان البرزبا بیان اینکه امروز شاهد فعالیت صنایع برای تامین نیازهای داخلی هستیم افزود: در کنار فعالیت صنایع و سایر بخش ، رسانه های جمعی نیز برای ایجاد نشاط و امید آفرینی تلاش وافر دارند.

  وی بیان کرد: در حوزه دانش بنیان طی چند ماه اخیر در راستای تحقق شعار سال طرح هایی را آغاز کردیم هر چند که البرز محدودیت های زیادی در توسعه دارد.

  انصاری کمبود و ضعف زیر ساخت ها را از مشکلات استان برشمرد و گفت : با توجه به حجم انبوه سرمایه گذاران در بخش تولید و صنعت به لحاظ ارائه زیر ساخت های و انرژی لازم برای تولید با مشکل مواجه هستیم .

  مدیرکل صنعت ، معدن و تجارت البرز با یادآوری این نکته که البرز به لحاظ وسعت کوچک ترین استان کشور است ، گفت : بر همین اساس جهت گیری توسعه اقتصادی استان بیشتر به سمت و سوی صنایع فناور و دانش محور با دانش بالا است.

  وی ادامه داد: این نوع شرکت ها ارزش افزوده بالا ایجاد می کنند و متناسب با وسعت استان باید از این صنایع بهره گرفت .تمرکز البرز بر راه اندازی شرکت های دانش بنیان است و بر همین اساس اتاق فکر در این استان شکل گرفته است .

  مدیرکل صنعت ، معدن وتجارت البرز گفت : وسعت استان ایجاب می کند که از یک سو دامنه تولید متوقف نشود و از سوی دیگر متناسب با فضای موجود ارزش افزوده خلق کنیم.

  وی با بیان اینکه البرز به لحاظ دانش بنیان ها ، چهارمین استان کشور است ، افزود : بر اساس تاکیدات استاندار و مراجع علمی شورای دانش بنیان ها را در این استان راه اندازی کردیم.

  برچسب ها

  شورای دانش بنیان

  صمت البرز

  محمد انصاری

  ارسال پیام

  نام و نام خانوادگی

  پست الکترونیک

  توضیحات

  جام جم البرز

  تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به جام جم البرز است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

  طراحی و تولید "شرکت برنامه نویسی آتـــــرین "