اخبار ویژه
 • پیشنهاد سردبیر
 • آرامش جمعه ها در منطقه گردشگری باغستان
  رسول فلاح پور، دبیر تحریریه جام جم البرز
  آرامش جمعه ها در منطقه گردشگری باغستان
  اربعین مقدمه ای بر جهانی شدن
  علی ارجمند عین الدین
  اربعین مقدمه ای بر جهانی شدن
  مطالب مرتبط
 • دکتر فرازنه مرادی، فیزیوتراپیست و مدیر کلینیک فیزیوتراپی برتر:

  کلینیک های فیزیوتراپی کشور از تجهیزات مدرن و به روز برخوردارند

  افتخار این را داشتیم تا با یکی از پزشکان حاذق و توانمند کشورمان گفتگوی ویژه ای داشته باشیم؛ توجه شما را به مصاحبه اختصاصی با‌‌ دکتر فرازنه مرادی، فیزیوتراپیست و مدیر مجموعه فیزیوتراپی برتر جلب می‌ نماییم:

  1402/10/21

  بنده کارشناس ارشد فیزیوتراپی هستم و حدود ۲۰ سال است که در این حوزه فعالیت می کنم.  بیش از ۱۲ سال است که فعالیت خود را در این کلینیک آغاز نموده ام. تجهیزاتی که در حرفه ما استفاده می ‌شود، به روز و با استفاده از تجهیزات مدرن و جدید است. در حوزه درمان، همکارانم به راحتی می ‌توانند تجهیزات لازم را از شرکت‌ های مختلف تهیه کنند و ما هیچ کمبودی در این زمینه احساس نمی کنیم. روش کار ما در فیزیوتراپی با اروپا و آمریکا تفاوت دارد. در این کشورها، هنگام استفاده از ابزارها بسیار محتاطانه عمل می ‌شود، در حالی که ما در کارهای پزشکی پیشروتر و فعال‌ تر هستیم. این ممکن است به دلیل هزینه‌ های بیمه و درمانی و سیاست ‌های آن کشورها باشد. با این حال، ما راحت ‌تر از امکانات برای درمان استفاده می‌ نماییم.

  خوشبختانه، کلینیک‌ ها در این حوزه به خوبی مجهز هستند و همکاری بین فیزیوتراپیست ‌ها و دست ‌اندرکاران در درمان بیماران و تسکین درد بسیار مؤثر است.

  هزینه‌ های ما شامل مالیات بر درآمد است که برخی از همکارانم در حالی که درآمد کافی ندارند، آن را پرداخت می ‌کنند. این امر در کار ما خلل ایجاد می کند و همکارانم تلاش می ‌کنند تا هزینه ‌های خود را جبران نمایند. همچنین، در خصوص عوارض شهرداری نیز که بارها مشاهده شده است، لطف شهرداری کم است و نامه ‌های زیادی به استانداری و دیوان عدالت اداری ارسال شده است. با این حال، محدودیت‌ های فراوانی برای دریافت عوارض در این حوزه وجود دارد، در حالی که پزشکان و فیزیوتراپیست ‌ها معاف از پرداخت عوارض هستند. با این وجود ما عوارض را پرداخت می ‌کنیم و قوانین حمایتی مربوطه اعمال نمی‌ شود و نظام پزشکی نیز هیچ حمایتی را ارائه نمی ‌دهد. برای ما منطقی است که مالیات بر اساس درآمد مان تعیین شود و یک فیلتر وجود داشته باشد تا همکارانمان به فکر گریز و فرارهای غیرقانونی و معافیت از پرداخت مالیات نباشند.

  آنچه در مراجعین کلینیک بیشتر مشاهده می ‌شود، شامل درد در ستون فقرات، گردن و ناحیه قفسه سینه و زانو است. پیشنهاد من این است که تا جایی که امکان دارد برای پیشگیری از این عارضه‌ ها تلاش کنید، و در صورت بروز مشکل، بیمار را در همان بخش مورد نظر تحت مراقبت قرار داده و راهنمایی کنید. علاوه بر ارائه خدمات تسکین التهاب، به بیمار آموزش دهید که در زندگی روزمره از چه روش ‌ها و پوزیشن‌ هایی استفاده کند تا حداقل آسیب و ضرر به مفصل ایجاد شود. توصیه ‌هایی که به بیمار می ‌کنید، در واقع پیشگیری است و در صورت مراجعه به ما، درجه استپ و نگهداری باید همانند عارضه ایجاد شده باشد.

  با توجه به اینکه این رسانه است که حرف ‌های ما را به گوش افراد و مسئولین می رساند، از داوطلبانی که به تازگی قصد تأسیس کلینیک ‌های فیزیوتراپی را دارند، درخواست می کنم که از سازمان نظام پزشکی حمایت لازم را دریافت نمایند. زیرا جذب نیرو در این حوزه بسیار ضعیف است. ضمناً، تقاضا می کنم، از افرادی که جسارت ورود به این حوزه درمان در جامعه و قصد تأسیس کلینیک دارند، حمایت کنید و از دستورالعمل ‌ها برای تأسیس و تمدید کلینیک دوری نمائید. برای افرادی که به تازگی وارد این حوزه شده ‌اند، بسیار دشوار است و اگر بخواهیم به استاندارد سازی ساختمان درمانگاه بپردازیم، نمی ‌توانیم به فعالیت خود ادامه دهیم. بنابراین، خواهشمندم وزارت خانه دید منصفانه ‌تری داشته باشد به گونه ای که استاندارد سازی در سطح شهر انجام شود و این مهم برای همه حرفه ‌های پزشکی لازم باشد و به فیزیوتراپیست ها محدود نشود.

   

   

   

  برچسب ها

  دکتر فرازنه مرادی

  کلینیک فیزیوتراپی برتر

  جام جم البرز

  ارسال پیام

  نام و نام خانوادگی

  پست الکترونیک

  توضیحات

  جام جم البرز

  تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به جام جم البرز است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

  طراحی و تولید "شرکت برنامه نویسی آتـــــرین "