اخبار ویژه
 • پیشنهاد سردبیر
 • آرامش جمعه ها در منطقه گردشگری باغستان
  رسول فلاح پور، دبیر تحریریه جام جم البرز
  آرامش جمعه ها در منطقه گردشگری باغستان
  اربعین مقدمه ای بر جهانی شدن
  علی ارجمند عین الدین
  اربعین مقدمه ای بر جهانی شدن
  مطالب مرتبط
 • علی نوده اول، مدیرعامل گروه صنعتی درفک، شرکت ابتکار پیشه پارسیان و عضو جامعه مخترعین کشور:

  رسانه ها، پشتیبانی بیشتری از مخترعین و تولیدات ملی انجام دهند

  افتخار این را داشتیم تا با یکی از متخصصان و مدیران توانمند کشورمان گفتگوی ویژه ای داشته باشیم؛ توجه شما را به مصاحبه اختصاصی با‌‌ علی نوده اول، مدیرعامل گروه صنعتی درفک، شرکت ابتکار پیشه پارسیان و عضو جامعه مخترعین کشور جلب می‌ نماییم:

  1402/10/23

  در حال حاضر حمایت شفاف از تولیدات داخلی به نحوی که انتظار می ‌رود، انجام نمی‌ پذیرد. در رسانه‌ ها، اغلب درخصوص حمایت از تولید صحبت می ‌شود، اما در عمل هیچ نهاد و یا ارگانی به صورت واقعی از ما به عنوان یک تولیدکننده پشتیبانی نمی ‌کند. همچنین، هم اکنون در کشور هیچ فعالیتی در زمینه اکتشاف انرژی، نفت و گاز مشاهده نمی کنیم. متخصصین ایرانی از چاه های نفت مهم‌ تر هستند و اگر کسی یک اختراع انجام می ‌دهد، دارای ایده‌ ها و طرح هایی است که می‌ تواند به صورت تدریجی و پیوسته به پیشرفت و توسعه کشور کمک نماید. بنابراین ایده های یک مخترع نباید سرکوب شود و اگر به ارگانی مراجعه می‌ کند، نباید با مشکلات و موانع اداری مواجه شود. باید یک گروه علمی در این زمینه تشکیل شود تا بتواند تولید را رونق دهد.

  ما در طول ۸ سال جنگ تحمیلی، هزینه‌ های زیادی را پرداخت کرده ایم. دولت در حال حاضر باید متخصصین را شناسایی نموده و از آن ها حمایت کند. در حال حاضر، بنده به عنوان یک مخترع، یک کارگاه دارم و نیروی کار استخدام کرده‌ و فعالیت خود را آغاز نموده ام. اما هزینه های بیمه بسیار گزاف است و دولت باید حداقل نصف هزینه بیمه را تقبل کند تا بتوانیم نیروی کار بیشتری را جذب کنیم. بنده به عنوان یک مخترع، می ‌دانم کدام فرد در این حرفه مفید است و بنابراین می ‌توانم او را جذب نمایم. بسیاری از افراد دارای تحصیلات و تخصص هستند، اما به دلیل کمبود سرمایه، قادر به ادامه فعالیت ها و کسب و کار خود نیستند و درنتیجه مجبورند در خانه بمانند. باید این افراد را جذب و سپس ‌دانش فردی را صادر کنیم. کشور ما افراد با استعداد زیادی دارد که متاسفانه هنوز کشف نشده‌ اند.

  داشتن مسئولیت در این حیطه دشوار است. به نظر من، برای شرکت‌ های خصوصی و دولتی، باید قوانینی تصویب شود که به مدت دو سال، حمایت از مخترعین، متخصصین و فارغ‌ التحصیلان انجام شود و پنجاه درصد بیمه و حقوق را دولت پرداخت کند تا این افراد جذب کار شوند و تسهیلات و امکانات لازم در اختیار آن ‌ها قرار گیرد. همچنین باید از آن‌ ها حمایت های ویژه و همه جانبه به عمل آید تا بتوانند توانایی های خود را ارتقاء داده و پیشرفت کنند.

  اگر رسانه‌ ها پشتیبانی بیشتری از مخترعین و تولیدات ملی انجام دهند و به شعارها محدود نشوند، موجب دوری مردم از رسانه‌ ها نخواهد شد.

   

  برچسب ها

  علی نوده اول

  گروه صنعتی درفک

  شرکت ابتکار پیشه پارسیان

  جامعه مخترعین کشور

  جام جم البرز

  ارسال پیام

  نام و نام خانوادگی

  پست الکترونیک

  توضیحات

  جام جم البرز

  تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به جام جم البرز است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

  طراحی و تولید "شرکت برنامه نویسی آتـــــرین "