کلاهبرداری با پیش فروش آپارتمان‌های در حال ساخت در نظرآباد

فردی که با پیش فروش واحدهای مسکونی درحال ساخت به چند نفر از شهروندان نظرآبادی، ۵۰ میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بود، دستگیر شد.

1402/4/26

به گزارش جام جم البرز، حمید هداوند، فرمانده انتظامی استان البرز، امروز در جمع خبرنگاران، گفت: در پی ارجاع شکایت چندین نفر از مالباختگان پرونده کلاهبرداری پیش فروش آپارتمان‌های در حال ساخت به کارآگاهان اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی، با تشکیل یک کارگروه ویژه، بررسی موضوع در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: تحقیقات اولیه کارآگاهان از شاکیان پرونده بیانگر آن بود که این فرد چندی پیش در شهر نظرآباد با جلب اعتماد تعدادی از شهروندان و معرفی خود به عنوان سازنده مجتمع‌های آپارتمانی، تعدادی از مجتمع‌های درحال ساخت را در یکی از شهرک‌های مسکونی این شهرستان به شکات پیش فروش و طی مراحلی با ترفندهایی خاص، ۵۰ میلیارد ریال از خریداران دریافت می‌نماید و سپس بدون عمل به تعهدات خود، متواری می‌شود.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به متواری بودن و تحت تعقیب قرار داشتن این کلاهبردار، تصریح کرد: کارآگاهان پلیس آگاهی نظرآباد با تلاش های شبانه روزی و انجام اقدامات پلیسی-اطلاعاتی، سرانجام موفق به شناسایی مخفیگاه متهم و دستگیری او در عملیاتی غافلگیرانه در شهرستان ساوجبلاغ شدند.

فرمانده انتظامی استان البرز در پایان با تأکید بر رعایت اصول عقد قرارداد در انجام معاملات مختلف ملکی، افزود: متهم دستگیر شده در این عملیات پس از اعتراف به کلاهبرداری از شهروندان، سرانجام با تشکیل پرونده مقدماتی به دستگاه قضائی معرفی و درنهایت با صدور قرار قانونی روانه زندان شد.

 

برچسب ها
ارسال پیام

نام و نام خانوادگی

پست الکترونیک

توضیحات

جام جم البرز

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به جام جم البرز است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

طراحی و تولید "شرکت برنامه نویسی آتـــــرین "